Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
ja tez nie moge sie zgodzic z 13 bo powinno byc odwrotnie a i jeszcze w 7 powinno byc D a nie C
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W 13 dawca ma grupę B a biorca A!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w zad. 13 na pewno jest błąd. dawca-B, Biorca-A
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
olga napisał:
Jasne. a dwunastnica, jelito czcze i kręte nie są przypadkiem odcinkiem jelita cienkiego?. Z czym do ludzi... :/
jestem całkowicie za niech najpierw stworzą poprawne pytania a potem karzą pisać maturę:/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zajac napisał:
A w 13 nie powinno być na odwrót?
mi tez sie wydaje ze na odwrot wyraznie na obrazku erytrocyty z antygenem B sa połaczone czyli doszlo do aglutynacji a w zadaniu pisze " to przy nie zgodnosci grup zlepieniu uległy WYLACZNIE erytrocyty dawcy " czyli dawca jest B
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To prawda w 7 ma być D a nie C. ma ktoś jakąś lepszą stronke z odpowiedziami??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co z pytaniem 4 to nie będzie odp D czasami no bo przecież trawienie węglowodanów jest zahamowane w żołądku czyli w odczynie kwasnym nie są trawione a może ja mam zły tok myslenia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a w 4 ma byc D prawdopodobnie. bo cukry nie sa trawione w zoladku wiec nie moze byc ta odpowiedz ze w kazdym odcicku przewodu pokarmowego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a w 15 nie powinno być A??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tez mam w 4 D,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nnnn napisał:
a w 15 nie powinno być A??
15 jest dobrze gdzies to miałam kiedyś na przedmiocie zawodowym:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zadanie 7 żółć????? a nie mocznik??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
według mnie w 4 powinno być D, ponieważ cukry nie są trawione w każdym odcinku( w żołądku nie!! zbyt kwaśne środowisko) i chyba w zadaniu 14 powinno być ze biorcą jest B, a dawcą A
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no dokladnie.. tez uwazam ze w zad 4 powinno byc D... niskie pH zoladka hamuje trawienie weglowodanow.. tak mam wyraznie napisane w vademecum... i jeszcze jedno.. w zad 7 chyba.. tez ma byc D, zamiast C.. c to tez prawda, ale z wykresu wynika ze produkuje bialka i mocznik.. w kazdym razie na moim tak bylo...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cukry nie sa trawione w zoladku ze wzgledu na niskie ph
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w zadaniu 7 powinno być 'różne białka' i 'mocznik' bo mieliśmy sie wzorowac na schemacie a nie na wlasnej wiedzy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
matura z bioli w 2007 roku to pryszcz w porównaniu z tym co było teraz! już widze swój wynik. Uczyłam się naprawde, ale zadania mnie lekko zwaliły z nóg. Już po tym pierwszym z odcinkiem jelita mi się odechciało
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jaka powinna być odpowiedź w zadaniu 19a? Ta podana tutaj jest dobra? kto podaje odpowiedzi na tej stronce?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tutaj też są odpowiedzi http://www.mmtrojmiasto.pl/blog/entry/2933...podstawowy.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy płonnica też moze być chorobą wirusową , ja napisałam ,że pęcherzyki płucne wspomagaja oddychanie poprzez rozszerzanie , jak myślicie zaliczą ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...